Sokféle lehet az üzemanyag pisztoly

gázolajkút

Szimpla és dupla falú gázolajkút

A diesel a mai napig az egyik legtöbbet használt üzemanyag. Ez épp úgy használható szárazföldi, akárcsak vízi közlekedésben. Pontosan emiatt a gázolajkút is az egyik leggyakrabban alkalmazott üzemanyag tároló szerkezet. Ennek népszerű a fix és a mobil változata egyaránt.

Persze nem csupán a mozgathatósága alapján kategorizálható a gázolajkút, hanem a felépítését tekintve is. Ez lehet szimpla és dupla falú. Az előbbi változat egyrétegű, acéllemez palásttal és fenékkel rendelkező, megfelelő terhelési viszonyokra méretezett szerkezet.

Az efféle eszköz esetében egy nagyon fontos előírásról tudni kell. Ennél kötelező kialakítani egy kármentő teret, ami a tartály kapacitásának a teljes egészét képes befogadni. A berendezést leginkább föld feletti tároláskor alkalmazzák. A másik felkapott gázolajkút a dupla falú.

Ez a szimpla falú változat olyan továbbgondolt változata, amit részben vagy egészen folyadéktömör külső acélköpennyel láttak el a szakértők. Ugyanakkor a dupla falú kivitel más módszerrel is elérhető. Például, ha szimpla fallal bíró gázolajkút belsejébe egy olyan fém vagy kompozit anyagú bélést tesznek, aminél garantált a két palást közötti tér tömörségének ellenőrizhetősége.

Ez a szerkezet föld alatti és föld feletti gázolaj tárolásra is alkalmazható, ami miatt valamivel elterjedtebb, mint a másik típus. Hol vehető ez meg? Igazán reális áron kapható a termék az uzemanyagtartaly.hu shopban, ahol szemügyre vehető az üzemanyag pisztoly többféle típusa is.

Nyilván, ha megvan az ideális darab, akkor a rendelésnek már semmi akadálya nem lesz. Hiszen a Hungaro Mobiltank több éve foglalkozik ezeknek a produktumoknak a forgalmazásával. Ellenben az üzemanyag pisztoly megvételekor megannyi szempontot szükséges figyelembe annak érdekében, hogy a döntésével évek múltán is elégedett legyen a vevő.

Az egyik fontos tényező az átfolyási sebesség. Ha az üzemanyag pisztoly kisebb tartályok fel- és letöltésére kell vagy csak személyautók, kisméretű gépek tankolására, akkor elég lehet a 40 l/min átfolyási sebesség is. Azonban kamionoknál, nagy munkagépeknél és óriási tartályoknál csakis olyan jöhet szóba, ami 2000 liter folyadékot tud percenként átjuttatni egyik helyről a másikra.