Érszűkület gyógyítása többféle módszerrel

A helyes vagy helytelen életmódunk előbb-utóbb meglátszik az egészségi állapotunkon, ha vannak káros szenvedélyeink, ha nem figyelünk kellőképpen oda, hogy mit fogyasztunk naponta, akkor több betegség is kialakulhat, például az érszűkület. Persze ahhoz, hogy az érszűkület gyógyítása szükségessé váljon, számos tényező is hozzájárul, egyesekről tehetünk, másokról nem. Az első kategóriába tartozik a dohányzás, ami az egyik legnagyobb kockázati tényező, mert a nikotin folyamatosan gyulladást okoz az érfalakban. Aztán ott van a mozgásszegény életmód, illetve az egészségtelen, zsíros ételek rendszeres fogyasztása.

A magas vérnyomás és a cukorbetegség az a két kiváltó ok, amiről nem tehetünk. Bárhogyan is van, a diagnózis felállítása után, az érszűkület gyógyítása nem tűr halasztást. Gyógynövényekkel és gyógyszeres kezeléssel egyaránt megvalósítható, de a betegség súlyosságától függ, hogy melyiket kell választani. A legjobb mégis a megelőzés! Amennyiben ez sikerül, akkor nem lesz szükség arra, hogy az érszűkület gyógyítása terítékre kerüljön.

Több módon történhet a fekélyes seb fertőtlenítése

Sok okból kifolyólag alakulhat ki fekélyes seb, de talán leggyakoribb okozója az érszűkület. Akár orvosilag, akár házilag kerül sor a kezelésére, elsődleges a fekélyes seb fertőtlenítése. Tudni kell, hogy viszonylag sok hajlamosító tényező létezik, amitől kialakulhat ez a súlyos egészségügyi probléma. Az elhízás, a mozgás hiánya, a dohányzás, a helytelen járás, a visszérproblémák, a korábban elszenvedett trombózis, cukorbetegség, várandósság, időskori gyulladások, ágyban fekvés, rossz anyagcsere mind meggyorsíthatja, előidézheti a seb kialakulását.

Általános tünetei közé sorolható a duzzadt, ödémás végtag, a sötéten elszíneződött bőr, a sebesedés, váladékozás, a nehézláb érzés, a kidagadó visszerek, illetve a pikkelyes bőr. A fekélyes seb fertőtlenítése történhet gyógynövényekből készült főzettel, az aloe vera nedvével és egyéb természetes készítménnyel egyaránt. A fumara.hu weboldalon még több tájékoztatást olvashatunk erről. A szakorvos pedig először kitisztítja a sebet, majd csak ezután kerül sor a fekélyes seb fertőtlenítésére.